Som un Equip de Primera i Més.

Aquesta passat dissabte, a Xàtiva, el primer equip disputava l’última jornada de la lliga interclubs 23/24, on estava en joc , ni més ni menys, que l’ascens a primera autonòmica, amb el Gestalguinos com a rival directe. En una dura pugna contra l’Sport Megías Escacs Xàtiva, el nostre equip es va fer amb la victòria i, amb ella, l’ascens de categoria!

ENHORABONA CAMPIONS !

L’ANY QUE VE EN 1a AUTONÒMICA

I a més:

  • Per segona vegada aquesta temporada, EERB amb la col·laboració del Col·legi L’Encarnació de Sueca, han acollit les jornades de presencials del programa de tecnificació que organitza la FECV per a la preparació dels/les escaquistes de la CV per al campionat nacional.
  • Aquesta vesprada, s’ha celebrat a Riba-roja la 2a jornada del Circuit “El gran Salt a Salobreña”. ERRB ha comptat amb la participació d’Hugo Cruz, Bernat Estruch i Eric Rivera.