Victòria a Sant Antoni

Després de les festes falleres hem tornat a competir en la Lliga per equips : l´Interclubs. El primer equip rebia al cuer de la classificació el Capablanca Cullera B , el segon equip de l´Escola visitava a un experimentat equip Xativa Saetabis C. Els dos match a priori estaven molt desequilibrats però no esperavem uns resultats tan contundents.

El segon equip format per : Hugo Pascual , Hugo Cruz , Leo i Bernat res va poder fer davant un equip veterà i experimentat i van caure 7-1. Amb aquesta derrota les esperances de podium s´allunyen però de cap manera estem tristos per la seua actuació al llarg de la temporada. Al contrari tot el nostre club està ben orgullos de la seua temporada debut en la que han demostrat un bon nivell de joc. Hem de tindre en compte que són les seues primeres partides oficials i és normal acumular victòries i derrotes per igual en els primers moments de la seua carrera escaquística.

Dolorosa derrota a Xativa 7-1 del segon equip 🙁

El primer equip en canvi va ser la cara de la moneda aquesta jornada, 8-0 per als nostres davant un rival clarament inferior. Des de els primers moments el match ens era clarament favorable, fet que tal volta va influir en la moral de l´equip visitant. El Capablanca Cullera B es va presentar amb un jugador menys , per tant ja començavem amb 1-0 al score. A aquesta circumstància hem d´afegir la “Blitzkrieg” que va practicar Eric al sisè tauler , amb sols 7 jugades feia escac i mat. El seu rival va caure en una coneguda cel.lada i es va vore obligat a signar la rendició als quinze minuts de l´inici del match. Aquesta victòria és una dosi de moral per al jove jugador de Corbera, aconsegueix el seu primer punt a l´Interclubs! Esperem que siga el primer de molts més. Poc a poc els locals sumaven punts gràcies a bones partides de Carles, Martín i Oscar.

8-0! Una bona vesprada a Sant Antoni!

Passada l´hora del joc el match ja estava decidit , només faltava saber el score exacte. Agnes definia una bona partida d´atac però amb certes imprecisions tot siga dit, Estem segurs que poc a poc anirà polint aquestos defectes. Amb 6-0 Juanfran va rematar una bona partida que per moments semblava un poc perillosa, anàlisis posteriors han demostrat que l´atac de la seua jove rival no era tan perillós. L´última partida a acabar va ser al primer tauler, Artur va saber aprofitar una greu errada del rival i entrar en un final de torres clarament guanyat, 8-0 score final a Sant Antoni!

Coliders!

La propera ronda és clau per al nostre club, si aconseguim guanyar a Beniganim tindrem molt prop l´ascens a primera provincial. Els nostres jugadors no poden ni deuen deixar-se enganyar per aquest resultat , segur que en Beniganim les coses no seran tan fàcils. Seguirem informant-vos.