Una setena ronda molt intensa!

La setena ronda de l ´Interclubs 2023 ha estat un èxit per al nostre jove club: el primer i segon equip del club han aconseguit importantíssimes victòries de cara a la classificació final en canvi el tercer equip ha perdut per la mínima 5-3 amb el Torrefiel C.

El tercer equip , que disputa la categoria de Promoció València Nord, ha perdut el primer match per 3-1; només Bernat Escrivà s´ha fet amb el punt sencer. El segon encontre ha finalitzat 2-2 gràcies a les victòries de Samuel Vivo i Sergi Piera. Restant nomes dos rondes s´ha complicat molt finalitzar la competició en el podium, però els nostres poden estar ben contents de la temporada. En tot moment han donat la cara pel club i tots estem ben orgullosos de la seua actuació. La categoria de Promoció està sent un bonc banc de proves on els nostres alumnes comencen a tastar els escacs de competició.

Classificació del equip!

El segon equip rebia a Algemesí a Benimodo C; els locals es feien amb dos punts per a seguir en segona posició una ronda més! Els nostres començaven el match 1-0 per una incompareixença al vuitè tauler del Benimodo C. Serafin Nuñez ben prompte feia el 2-0 per als locals, Però la derrota de Marco apretava l´score 2-1, Martín al tercer tauler tenia qualitat d´avantatge i Hugo Cruz comptava amb peó de més ; a la resta de taulers l´igualtat es mantenia… Eric Rivera signava taules al primer tauler davant un rival molt superior per ELO ( més de 400 punts!! ) L ´score era de 2,5 – 0,5 , altra partida finalitzava en taules …la de Hugo Cruz qui segueix amb la seua bona ratxa : 2,5 punts de les últimes 3 partides.

Amb 3-1 a l´score per als locals el match començava a complicar-se …. El nostre segon tauler hui , Agnes , queia derrotada amb les peces negres davant un rival amb 300 punts més d´ELO. Martín salvava un final de torres amb peó de menys i signava unes taules molt importants, taules amb sabor de victòria! 3,5 – 2,5per a l´equip local ! Els jugadors d´Algemesí Voro i Marco tenien dos posicions molt igualades i qualsevol cosa podia ocorrer. Finalment el punt definitiu el va aconseguir Voro al quart tauler! Els dos punts es quedaven a casa . Aquesta semana hem patit a Algemesí, però finalment hem aconseguit els 2 punts! Bravo!

Classificació de Segona Provincial Sud: seguim pressionant a Gandia B!

A Sant Antoni hem presenciat una batalla molt dura entre els dos primers classificats de la Primera Provincial Sud , el primer equip rebia a Enguerino-Helia Energia . Els dos equips aplegaven invictes a la setena ronda , la veritat és que el match no ha defraudat! Quasi 4 hores i mitja de partides molt lluitades i no ha estat fins l´última hora de joc en la que el match s´ha decidit a favor dels locals : 6,5 – 1,5 !!!

El primer en vèncer era Jose al tercer tauler, ha convertit l´avantatge obtingut a l´obertura en un punt important. Important per la tranquilitat que dona a la resta de companys començar el match amb victòria! Passava la vesprada i la lluita escaquística continuava quadre per quadre en tots els taulers, i quan diguem tots els taulers és literal! Els visitants no donaven per perdut cap de les partides i plantejaven una forta resistència en especial als taulers de baix. Juanfran feia taules al sisè tauler , un bon resultat mirant la posició final però una llàstima perquè va deixar escapar un bon avantatge en el mig joc. Tot seguit el debutant , Victor Camarasa , signava unes sòlides taules al vuité tauler. El d´Algemesí feia una bona partida amb les peces negres en la seua primera aparició al primer equip…. i que siguen moltes més! L´score era de 2-1 per als nostres, la següent partida amb definició era la del quart tauler. Artur rematava amb elegància un atac de peces menors sobre el monarca rival. Amb 3-1 a l ´score els dos punts en joc foren amarrats per Pedro i Ricardo col.locant un contundent 5-1. Ricardo va pressionar molt fort per la columna h i definia molt bé la seua partida. Pedro sabia lluitar contra el peó passat del rival i també es feia amb el punt sencer en bon estil.

Les dos últimes partides en joc eren les de Paco i Oscar i els dos ens feren patir : el primer per a guanyar i el segon per a entaular! Score final 6,5 – 1,5 a Sant Antoni i molt bones sensacions ens han deixat tots els jugadors. Quina plantilla més bona hem format enguany! Enhorabona a tots els jugadors, des del primer tauler del primer equip fins a l´últim tauler del tercer equip!

Classificació de Primera Provincial Sud: Liders!