Si! Si! Si! A primera!!!

La penúltima ronda Interclubs 2022 ha estat un èxit per a l´Escola en tots els fronts! El segon equip viatjava a Xativa per a enfrontar-se a Xativa Saetabis D , un match a priori molt igualat. Els dos equips lluitaven per a aconseguir una plaça en el podium de la categoria! El primer equip de l´Escola rebia a Alfil Castellonense a Sant Antoni, els nostres es jugaven l´ascens… poca broma!

Xativa D 2- EERB 6 ! Important victòria de: Leo, Eric i els dos Hugo!! 😉

Els nostres joves jugadors s´imposaven per un clar 2-6 , la posició en el podium de la categoria es factible! Els nostres alumnes han fet una gran temporada! Han lluitat totes les partides i passe el que passe han deixat el nom de l´Escola ben alt! Enhorabona per la temporada!!!

Categoria de Promoció: Podem fer podium!!!
Santi i …..”los 4 magnificos” : Leo , Hugo Cruz, Eric i Hugo Pascual!!! 🙂

El primer equip de l´Escola rebia al Alfil Castellonense a Sant Antoni , un match a priori ” facil ” si fem cas de les estadístiques. Els nostres guanyaren per 7,5-0 però el resultat no reflexa la lluita que varem presenciar a la seu del Club. L´Escola començava amb avantatge a l´score per una incomparecència del nostre rival 1-0. La primera partida disputada a acabar va ser la de Jordi Vivo, rematava la partida amb un bonic mat de Reina i Alfil …. 😉

Victòria a Sant Antoni : 7,5-0

Pau Vendrell es feia amb el punt sencer en una partida que per moments semblava una muntanya russa! 3-0 per a l´Escola gràcies a Pau! 😉 La següent partida a acabar va ser la de Agnes, ja no ens sorpren gens les bones actuacions de la nostre jove jugadora… No va fer una partida perfecta però amb les peces blanques es va saber imposar al seu rival amb estil ! 4-0 per als locals…

Qui anava a fer el segúent punt? Evidentment el nostre “pichichi” Oscar…. 😉 Jugant amb les peces negres es va fer amb el punt sencer d´una manera sòlida… “suma y sigue” 8/8 Oscar on fire!!!

Oscar debuta enguany… Qui ho diria!!! El seu joc sembla el d´un veterà….sòlid i eficaç!!!

El match ja estava clar…. 5-0 per a l´Escola! Només quedaven en joc els tres taulers de dalt. Juanfran seguint l´estela d´Oscar va saber rematar una partida aprofitant-se d´una greu errada del rival. 6-0 per als nostres!

Les últimes partides foren les de dalt…. foren molt lluitades!

Al primer i segon tauler José i Artur intentaven pressionar als seus rivals. Els jugadors de l´Alfil Castellonense es defenien i no cedien terreny davant la iniciativa dels nostres. Després de més de 4 hores de joc Artur aconseguia imposar-se en un final de torres lluitat. José malgrat el peó d´avantatge que va aconseguir a l´obertura no va poder passar de les taules en un final de cavalls i peons. Anàlisis posteriors demostraren el seu avantatge , una llastima…. el ” Zeitnot ” pot ser molt cruel a escacs….

Amb aquest resultat l´Escola es fa matemàticament amb l´ascens!

Només ens queda una ronda per disputar, a Xativa….. hem aconseguit l ´objectiu !!! Enhorabona a tots els jugadors i a tots els aficionats que han seguit l´evolució de l´Escola enguany! No imaginavem una temporada debut així! La veritat és que quedarà registrada a l´història del Club!!! A primera!!!

Seguirem informant-vos!!!