Segona ronda : Hat Trick!

Ahir es va disputar la segona ronda de l´Interclubs : l´equip C jugava a la Petxina vs Basilio H , el segon equip visitava Xeraco E i el primer equip rebia Beniganim B a Sant Antoni. Els nostres jugadors estagueren a l´altura de les circumstàncies i aconseguiren un hat trick, 3 victòries molt importants que de moment col.loquen als tres equips en la part alta de la classificació.

L´equip de promoció , format per Vicent ,Bernat , Manuel i Pau, es va imposar a la Petxina per un clar 2-6 . L ´score és la suma dels 2 match que disputaren. Amb aquesta victòria es situen en la tercera posició de la categoria , encara es prompte per a fer càbales però si segueixen així poden aspirar a estar en el podium final! Classificació de la categoria de Promocio Nord:

http://chess-results.com/tnr716847.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES

Xeraco va ser la segona parada del dia, el nostre equip B visitava als liders de la categoria Xeraco E i aconseguia 2 punts importantíssims. 2,5 – 5, 5 va ser l´score final cimentat gràcies a les victòries dels jugadors del planter! Hugo Pascual va ser el primer a vèncer en el vuitè tauler , va fer valer un peó passat en el final per a imposar-se. Després vingueren els punts de la mà de Pau Vendrell i Martí. El marcador estava 1-3 per als nostres ( Hugo Cruz va perdre 🙁 ) necessitaven punt i mig per a tancar el match . La victòria del jugador d´Algemesí Salvador Esteve ficava 1-4 per als visitants , el mig punt final es va aconseguir al primer tauler. Victor Camarasa signava taules amb un rival superior…. la feina ja estava feta! El marcador final el va determinar Agnes Nuñez guanyant una partida que tenia des de l´inici ben complicada la perdua de qualitat ( torre per peça menor) i la busqueda continua de canvi de peces obligava a la nostre jugadora a remar però el seu esforç va donar els seus fruits : 2,5-5,5 . Finalment els nostres tornaven contents a casa amb 2 puntots a la butxaca!

Classificacio de Segona Provincial :

http://chess-results.com/tnr716689.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES

Visita a Xeraco : 2,5 – 5,5!!!

En la primera provincial el nostre primer equip rebia a Beniganim B , els més veterans recordaran l´èpica batalla de l´any passat on ens jugavem l ´ascens…

Ahir els nostres guanyaven contundentment per 7-1 un score clarament exagerat. un parell de partides en moments puntuals eren clarament favorables als visitants però tal vegada els nervis o l´experiència decantaren els punts per als locals. Cal destacar el debut d´Eric amb el primer equip, en l´últim tauler es feia amb el punt sencer gràcies a un fulgurant atac al monarca rival. Fins i tot va rematar amb un espectacular sacrifici de reina!! Es nota una milloria del seu joc respecte l´any passat.

A la mitja hora de la partida d´Eric el Beniganim reaccionava igualant l´score , una greu errada d´Oscar li feia signar la planilla. Amb aquesta derrota es trenca la bona ratxa d´Oscar , recordem que va ser el nostre “pichichi” la temporada passada!

Però de sobte vingueren 3 victòries locals : Juanfran, Jose i Paco no perdonaven als rivals i deixaven l ´score 4-1 . El nostre primer tauler d´ahir va dominar el tauler des de l´inici de la partida i no va donar chances al seu rival. Juanfran aprofitava una greu errada del rival en una partida que semblava per moments una muntanya russa. Jose amb els ulls com a rellotges capturava una peça “en prise” del rival, el qual abandonava a l ´instant.

El punt que decidia el match va ser aconseguit al tercer tauler, Artur sacrificava una peça però no va triar la millor continuació i la posició no era gens clara! De fet el seu rival tenia avantatge però encara quedava molta partida, i ahi es quan possiblement els nervis s´aliaren amb el nostre jugador. Una greu errada del jove de Beniganim va ser aprofitada pel jugador local i ahi sí no va deixar escapar el punt! 5-1 per als nostres! Les dos últimes partides en joc eren les de Joan i Ricardo , Joan realitzava les seues jugades ràpidament i el seu rival es va apurar de temps, possiblement este va ser el factor decisiu. Amb peces negres Joan continua sumant punts per a l´equip! Ricardo tenia al llarg de la vesprada una bona partida en blanques i intentava apretar la posició rival però el seu jove rival es va defendre correctament la partida no es va definir fins ben entrat en el final on l´experiència del jugador local va ser clau. Dos punts més i continuem liders de la classificació , la propera ronda visita a Carcaixent esperem que continue la ratxa…..Seguirem informant-vos!

Classificació de primera provincial :

http://chess-results.com/tnr716683.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES