Quin cap de setmana!

La participació de l ´EERB a les diferents competicions que s´han disputat aquest cap de setmana es pot qualificar com a molt bona, sense cap dubte! La primera cita la teníem el dissabte pel matí a Alzira, on es disputava el Zonal classificatori dels Jocs Esportius que oganitza la Generalitat. Només teníem un representant al torneig , Eric Rivera, però quin representant! Va completar una brillant actuació. El torneig era un suís de 6 rondes per a jugadors sub 14 i Eric va aconseguir 5 punts empatant amb el primer i el segon classificats. Amb la tercera posició Eric aconsegueix qualificar-se per a la Final dels Jocs esportius. Vos deixem el link amb tota la informació :

https://info64.org/zonal-iv-alzira-xl-jocs-escportius-de-la-cv

La segona cita del cap de setmana va ser la competició reina de la comunitat valenciana : el torneig Interclubs. El dissabte per la vesprada jugaven els dos equips de l ´Escola les partides corresponents a la segona ronda, el primer equip rebia al Xeraco E i el segon s´enfrontava al dur Alzira C. Els nostres alumnes no oferiren resistència al veterà equip d´Alzira i caigueren derrotats per un clar 0-8. La diferència entre els dos equips era abismal com va quedar reflexat al marcador.

El primer equip tampoc començava bé el seu match amb el Xeraco ja que les derrotes de Leo i Martín col.locaven un clar 0-2 al marcador per als visitants; els nostres joves jugadors foren clarament superats en plena obertura. Zoe Colomar debutava al primer equip amb derrota però va jugar realment bé davant un rival més experimentat,

EERB 5 – Xeraco E 3

Als taulers de dalt el match era clarament favorable als locals, poc a poc els punts eren per als nostres jugadors i la remuntada era possible, Primer Carles després Oscar i Juanfran guanyaven les seues partides i deixaven el marcador 3-3 . Al segon tauler Pedro guanyava amb negres una bona partida i deixava el score 4-3. Com la setmana passada l´últim en acabar era Artur al primer tauler, al final s´anotava el punt sencer en un final de cavall vs alfil. Dos punts més per la classificació general , el debut perfecte per a un club de nova creació. La propera setmana el primer equip viatja a Xativa, un match complicat ja que visita al lider de la competició, el segon equip també juga fora de casa concretament Cullera. Vos deixem el link amb la classificació de la lliga:

https://chess-results.com/tnr610496.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES&flag=30

Provincials per edats 2022

Per a rematar aquest intens cap de setmana els nostres joves alumnes disputaren els Provincials per edats a Almussafes, un total de 8 alumnes representaren a l ´Escola. Eric , Hugo i Jordi a la categoria sub12 ; Agnes , Leo , Samuel i Pau a la categoria sub 10 i el més menut Bernat a la categoria sub 8.

Seguint atentament als seus alumnes….

Per a tots era la primera vegada que participaven i per tant complicada, els nervis poden jugar males passades sobre tot amb ritmes de joc ràpids. Memorable actuació d´Agnes que va saber aguantar la pressió del torneig i amb 4,5 punts va finalitzar en la novena posició de la classificació general proclamant-se campiona provincial femenina de València sub10!!! Un èxit d´Agnes i de l´Escola! Si continua així segur que seguirem escrivint línies sobre les seues actuacions.

Campiona femenina sub 10 de València 2022!!!

Vos deixem els diferents links dels provincials:

https://info64.org/campeonato-provincial-valencia-sub-08

https://info64.org/campeonato-provincial-valencia-sub-10

https://info64.org/campeonato-provincial-valencia-sub-12