Interclubs 2023: va de bo!

Ahir dissabte 14 de gener el nostre club començava la participació a la competició reina de la comunitat: l´interclubs. Enguany comptem amb tres equips representant-nos : un equip en categoria de Promoció de 4 taulers i dos equips de 8 taulers en 1r provincial i 2n provincial.

A Sant Antoni l´equip C va rebre Alaquas D , el primer match varen perdre per la mínima 1,5-2,5 i el segon match va finalitzar 2-2. Bernat , Vicent, Sergi i Alicia competiren al llarg de la vesprada i només els va faltar un poc de sort per a endur-se el match. La classificació de Promoció a :

http://chess-results.com/tnr716847.aspx?lan=2&art=1&turdet=YES

Els 4 valents d ahir a Sant Antoni 😉

Pel que fa al segon equip , la vesprada pot qualificar-se com a bona. La majoria dels jugadors debutaven en partida oficial i empataren a 4 amb el Capablanca Cullera B. Jugava el nostre equip com a local a Algemesí , fruit de l´acord de fusió esportiva signat fa unes semanes .

Els nostres començaren el match avançant-se al score gràcies a la blitzkrieg de Victor al 1r tauler que en tan sols mig hora ja s´havia fet amb el punjt sencer. Pero el Capablanca va saber reaccionar i igualar el match. Finalment Martín entaulava la seua partida i el 4-4 fou signat a Algemesí. Cal destacar també l´actuació de Jordi Vivo que debutava amb una bona victòria, els nostres joves alumnes continuen progressant.

Hugo , Martín i Jordi debutaren ahir a Algemesí….

Vos deixem el link de la 2na provincial :

http://chess-results.com/tnr716689.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES

Sala de joc ahir a Algemesí

La visita ahir a Manuel del nostre primer equip va ser ben profitosa , 1-7 contundent per als nostres però no reflexa del tot la lluita que es va presenciar als taulers. Amb un material de joc d´alta qualitat disputaren les partides a la biblioteca de Manuel , una bona sala de joc que res te que envejar a la dels grans clubs de la comunitat.

quina enveja… 😉

La primera partida que es decantava clarament per als nostres era al octau tauler, Oscar continua la seua particular ratxa ….suma y sigue! 0-1 per als nostres! Joan Martinez feia una bona partida amb les peces negres i rematava al rival de manera impecable amb un atac al rei contrari, 0-2 però quedaven moltes partides en joc.

La lluita a Manuel ahir….

Al primer tauler Pedro es defenia de l´ atac “berserk” del contrari, objectivament hi havia defensa però la posició era perillosa per a l´ull humà, Al segon tauler Paco apretava amb les peces blanques en una posició d´enrocs opostos , Jose al tercer tauler tenia un peó dama aïllat prou còmode la veritat. Anaven passant les hores i les 6 partides restants encara en joc. La que no estava gens clara era la de Juanfran , finalment va vèncer però no sense patiment. El seu rival va lluitar fins el final.

Juanfran calfant-se el cap baix l´atenta mirada d´Oscar!

En el quart tauler Artur intentava apretar poc a poc una partida posicional de les que sembla que van a durar dies…. i així va ser es va fer amb el punt sencer passades les 9 de la nit! Ricardo , una de les últimes incorporacions del club guanyava també la seua partida no sense suar , en alguns moments semblava estar en posició inferior però va rematar amb elegància amb una bona combinació d´atac. Jose s´imposava en un final d´alfils amb 2 peons d´avantatge demostrant una bona tècnica de finals. Paco definia la seua partida amb un atac directe al rei molt instructiu , típica partida per a ensenyar als seus joves alumnes de l´escola. L´únic però de la vesprada va ser la derrota de Pedro que va perdre l´oportunitat d´entaular per una greu errada, una llastima els seus esforços defensius al llarg de tota la vesprada no tingueren recompensa però en una competició el que més compta es el resultat global : 1-7 per als nostres . Enhorabona pel debut als nostres jugadors! Vos deixem el link de la 1a provincial :

http://chess-results.com/tnr716683.aspx?lan=2&art=0&turdet=YES