Fira de Xativa 2022: majors Podium, menuts Campions!!!

Hui 15 d´Agost s ´ha cel.lebrat a la capital de la Costera (Xativa) el tradicional torneig per equips amb motiu de les Festes de Xativa, siguent un èxit per al nostre jove club. El torneig estava dividit en dos seccions : majors i menuts , equips de 4 jugadors amb la possibilitat de dur jugadors reserves. El ritme de joc era de 7 minuts + 3 segons d´increment, i el sistema del torneig una lliga a una volta.

Manuel, Bernat , Agnes , Martin i Eric : Campions!💪♟🏆♟

El nostre equip infantil ha dominat la competició des de la primera ronda, amb alguns resultats espectaculars inclosos (4-0!) Els nostres alumnes van agafant cada vegada més experiència i aixo es nota en els seus resultats sobre el tauler. Les bones actuacions de tots els integrants de l´equip han fet possible alçar la copa de campions de la Fira de Xativa infantil de 2022! La primera copa de campions que entra a Sant Antoni! Vos assegurem que no serà l´última! Les actuacions impecables de Bernat, Agnes i Martín que han acabat “invictus” han cimentat el seu triomf com a equip! Enhorabona xiquets!

L´equip estava format per:

  • Eric 5/7
  • Agnes 6,5/7
  • Martín 7/7
  • Bernat 4/4
  • Manuel 2/3

Pel que fa a la competició de majors la cosa no ha anat tan bé, començaven el torneig amb una cruenta derrota per 3-1 davant l´equip local! Dues victòries consecutives contra Carcaixent i Xativa B han millorat la classificació. Les il.lusions de guanyar el torneig s ´han esfumat a la quarta ronda amb una derrota contundent davant Manuel. Les victòries vs Alberic i Oliva han assegurat el podium per als nostres malgrat la derrota en l´última ronda amb Beniganim.

L´equip estava format per:

  • Paco 4,5/7
  • Jose 3/5
  • Artur 4/6
  • Joan 3/6
  • Pedro 2,5/4
Expedició hui a Xativa! 🙌🙌

Només cal felicitar el club organtizador, La Primitiva Saetabis de Xativa, l ésforç , la dedicació i la passió que han volcat en el torneig! Un bon matí escaquistic el que hem passat a Xativa fent el que més ens agrada… jugar a escacs!!! De segur que tornem en el 2023!