Debutem al Interclubs!!!

Ahir dissabte 12 de febrer del 2022, van debutar els dos equips del nostre club a la competició de l´Interclubs 2022 organitzada per la Facv; no estem segurs que les futures generacions ho recorden però els presents a la seu del club mai ho oblidarem.

El primer equip rebia als Voltors de Canals , un club amb clara vocació de planter. Com intentem fer nosaltres a l´Escola! Amb els habituals nervis i predisposicions prèvies el match començava amb quinze minuts de retard, però l´espera va valer la pena! Després d´una hora de joc els nostres anaven per davant al marcador per un clar 2-0 gràcies a les victòries d´ Hugo Pascual i Martín Guerra , per cert bona partida d´atac la que va protagonitzar aquest últim amb les peces negres.

Per fí hem vist partides oficials a la seu del club!

Poc a poc les partides anaven inclinant-se al nostre favor i dos hores després de l´inici del match ja estavem 4-0 al “score” gràcies a Carles i a Juanfran , amb les peces blanques tots dos es van fer amb els punts en joc. Només faltava mig punt per a aconseguir la victòria al match però les partides restants no estaven gens clares…

Eric intentava remuntar un final de reis i peons però la veritat és que la seua posició era inferior sinó perdedora , el peó passat i protegit del seu rival era decisiu, 4-1 al marcador. El punt guanyador el va aportar Oscar, amb les peces negres va jugar una partida molt seriosa i no va concedir “chances” al seu rival. 5-1 per als nostres però encara quedaven dos partides en joc als dos primers taulers. Pedro Rubio definia contundentment amb les peces negres una partida per moments un tant caòtica. L´últim en acabar va ser Artur al primer tauler que va saber aprofitar una greu errada del seu rival després de 3 hores de joc. El marcador final de 7-1 no reflexa del tot la lluita que vam presenciar a Sant Antoni 19 , però vos assegurem que ens plena d´orgull.

El segon equip va vencer a Manuel de manera contundent!

Pel que fa al segon equip , que disputa la categoria de promoció , els més menuts van guanyar contundentment a Manuel per 0,5-7,5!!! Només el cansament de Leo que va deixar escapar una posició guanyadora va fer malbé l´”score” perfecte! Clar! Tant de basquetball ens pot jugar males passades …. 😉 La propera setmana tenim moltes activitats on participaran els nostres alumnes i jugadors : Provincials per edats , Jocs Esportius i la competició més important el Interclubs…. Continuarem informant-vos!