Crònica del Cap de Setmana (3 i 4 de febrer)

Aquest ha estat un cap de setmana pletòric per al club, i no solament ens referim a les grans actuacions dels nostres jugadors/es , que més endavall comentarem, sinó també en el plànol socioesportiu, ja que EERB ha sigut el club organitzador de la 2a Jornada dels Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana. Tot un esdeveniment! Per això, i des d’ací, volem agrair a la FECV la confiança dipositada amb nosaltres.

Sense més preàmbuls, iniciem ja el nostre periple escaquístic.

  • El dissabte de matí es disputava al casal Multiusos de Sueca, gràcies a les gestions i l’esforç organitzatiu d’EERB, la 2a Jornada dels Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana. L’event ha estat tot un èxit de participació, amb un total 60 xics i xiques vinguts dels diferents clubs de la nostra terra a la caça d’un bitllet d’accés per a la gran final d’aquesta competició. Per suposat, el nostre club ha contat amb, ni més ni menys que,13 participants que han posat tot el seu esforç i saber en cadascuna de les partides. Aquests han sigut: Vicent Badia, Hugo Cruz, Marc Gallego, Salva García, Daniel Hernández, Pepa Mafe, Ali Núñez de Arenas, Jose Mª Palacios, Sergi Piera, Àngel Ortells, Jordi Vivó, Sam Vivó i Ziheng Yin. Per suposat, enhorabona a tothtom i especialment a Marc Gallego i Hugo Cruz que amb el seus 11é i 13é llocs, respectivament, s’han quedat a no res d’eixe bitllet per a la final. Ànims que encara hi resten dues jornades!
  • I com no, la 4a jornada de l‘Interclubs, i les bones sensacions continuen, ja que la imbatibilitat ens acompanya. Victòria de l’equip B en el derbi local i disputat triomf de l’equip A davant del Basilio B. Enhorabona!! Pel que fa a l’equip C, aquest ha descansat en la present jornada per aplaçament del “match”.

Per a què us feu una idea de la dificultat de l’enfrontament de l’Equip A contra el Basilio B, us adjuntem un extracte de l’anàlisi escaquístic realitzat a càrrec d’un dels nostres jugadors.

  • Rebíem al 4t classificat, el Basilio B, un equip ple de joves amb uns quants veterans. El nostre equip dominava els taulers alts, domini aquest que es va acabar traduint en tres victòries i un empat. Però, en la resta de taulers, les partides estaven molt disputades, igualtat extrema on l’avantatge en la posició es decidia per detalls. A falta de la conclusió d’una partida, el marcador era de 4-3, favorable a ERRB. Per tant, la victòria de l’equip passava pel triomf del “match” en disputa. I així, jugant amb blanques, aguantant la iniciativa del rival en el mig joc i després de 4 hores extenuants, el nostre jugador, Eric Rivera es feia amb el punt decisiu que segellava la victòria d’EERB davant d’un os ben dur de rossegar.

EERB en la 2a Jornada dels Jocs de la CV!!