Crònica del Cap de Setmana (25-26 de novembre)

Aquest cap de setmana han conclòs els provincials individuals i el campionat d’escacs dels Jocs Municipals de València, i com us podeu imaginar hi ha moltes coses, i de ben bones, per contar i comentar. Arranquem!

Provincials individuals

  • Última jornada: victòries d’Hugo Cruz, Martín Guerra, Serafín Núñez i Agnés Núñez de Arenas. Enhorabona !!
  • Classificació general: destacar el 10é i 11é lloc d’Hugo Cruz i Serafín Núñez, respectivament, d’un total de 46 jugadors. Genial!!

Jocs Municipals de València

Hui es disputava la final i també s’entregaven els premis de la general. El nostre equip format per nou valents i sacrificats jugadors/es, han sumat molts punts per al club, els quals s’han materialitzat, finalment, en un bon grapat de trofeus i reconeixements!!

Una gran enhorabona i un fort reconeixement pel seu treball i capacitat de superació per a: Hugo Cruz, Manú Escrivá, Bernat Estruch, Martín Guerra, Ali Núñez de Arenas, Agnés Núñez de Arenas, Eric Rivera, Jordi Vivó i Sam Vivó.

Al respecte, convé destacar la trajectòria en el torneig de Manú Escrivà (subcampió en la final de hui i 2n en la general de sub-8), Bernat Estruch (3r en la final de hui i 2n en la general sub-10), Agnés Núñez de Arenas (2a en la general sub-12) i Eric Rivera (2n en la final de hui i 2n en la general sub-16)

Resumint, un cap de setmana per a traure’s el barret!