Crònica del Cap de Setmana (2 i 3 de març)

Encara que per inèrcia apareix en el títol la referència temporal “cap de setmana”, aquesta crònica té un alcanç més ampli, perquè a banda dels brillants resultats esportius d’ahir dissabte i hui diumenge, també esdevé necessari comentar altres bones notícies, que s’han anat succeint al llarg de tota la setmana. Aquesta notícia és un viatge per l’espai-temps de l’univers EERB, així que, sense més dilació, engeguem el motor del Delorian.

  • 1a parada (dissabte en l’interclubs): L’equip C ha finalitzat ja la competició quedant en una magnífica 2a posició!! L’enhorabona per part del club a tots els integrants de l’equip que ho han fet possible i, molt especialment, als més habituals de l’alineació: Vicent Badia, Pau Iranzo i Sergi Piera. Xics, eixe viatge exprés a Xàtiva ha tingut la seua recompensa. Fer notar també, que Vicent Badia ha sigut, per resultats individuals, el 2n millor jugador de la competició! Sensacional! …
  • I continuem amb l’interclubs: L’equip A, segueix invicte i, amb aquesta nova victòria, encapçala la classificació en solitari! Molt bé xics! Assenyalar el debut en el primer equip del jove escaquista Hugo Cruz. Debut i triomf amb una gran partida! Molt bé, Hugo!
  • No pugen al cotxe encara perquè no canviem d’escenari: Màxima tensió en l’interclubs per a l’Equip B, alineació de gala per afrontar el duel en el cim, i…victòria contra l’actual líder, l’Algemesí. En aquestos moments, el nostre equip se sitúa 2n en la general a un punt de l’Algemesí. L’ascens està per decidir i ara venen les jornades claus. A entrenar dur i molts ànims per als nostres jujadors i jugadores! Vinga, Cracks!
  • 2a parada (diumenge en la Final dels Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana): recordem, 6 jugadors d’EERB (Hugo Cruz, Marc Gallego, Martín Guerra, Agnés Núñez de Arenas, Ali Núñez de Arenas i Eric Rivera) classificats per aquesta cita, considerada per molts com una de les competicions més exigents després del campionat nacional. Gran implicació i bones i disputades partides per part del nostre equip de finalistes! A destacar l’excel·lent torneig d’Agnés, que ha aconseguit, amb els seus 4.5 punts, ser la 2a millor jugadora del torneig, empatada a punts amb la primera. Enhorabona!
  • 3a parada (dijous en el Campionat Autonòmic d’Esport Universitari): El primer tauler de l’equip A, membre i impulsor del projecte ERRB, el MF Paco Rubio, aconseguia el tercer lloc en aquest torneig, empatant a punts amb el primer classificat. Enhorabona, Paco!
  • 4t parada (dijous i segurament a no massa distància de la seu del Campionat Autonòmic): el nostre jugador, Àngel Ortells, en una òrbita propera al planeta escacs, era guardonat amb el Premi extraordinari al rendiment acadèmic que atorga la Conselleria d’Educació. Generalitat Valenciana als millors expedients acadèmics. Tal i com ve recollit en el decàleg dels nostres principis fundacionals, l’escacs és una gran activitat per a l’estímul intel·lectual i la maduració emocional dels xiquets i xiquetes.
  • 5a parada (divendres al ciberespai de la FACV): Un dels nostres il·lustres, Arthur, informava al club que la FACV havia publicat al seu web un llistat amb els millors jugadors de ràpides sub-10 del territori valencià i, dos dels nostres xiquets, es trobaven entre els 10 primers. Concretament, Manu Escrivá (7a posició) i Bernat Estruch (10a posició). Enhorabona!

I ací acaben les notícies de la setmana.


RECULL FOTOGRÀFIC

Final dels Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana


Reconeixement a l’alt rendiment acadèmic