Campionat Autonòmic 2024 per Edats

Competició exigent on hi haja! Tota una prova de foc per testejar les forces dels/les nostres esportistes!

La llista de/les representants del club, per categories, ha estat la següent: Vicent Badia, Hugo Cruz, Manu Escrivà, Bernat Estruch, Martín Guerra, Agnés Núñez de Arenas, Ali Núñez de Arenas, Teresa Núñez de Arenas, Sergi Piera i Eric Rivera.

La participació de tots els membres del grup, com ara comentarem, ha estat molt positiva i, si atenem a les circumstàncies específiques de cadascú/na, s’entreveu una bona projecció dels nostres escaquistes per a l’autonòmic de l’any vinent.

Ara bé, en primer lloc, i per mèrits propis, cal destacar a:

Manu Escrivà Colomar: 3r autonòmic sub-8

Sobèrbia actuació del nostre jove escaquista que l’ha dut a fer pòdium i, a més a més, empatat a punts amb el 2n classificat del torneig. Enhorabona, Manu!

A continuació, passem a analitzar de forma esquemàtica que ha succeït en la resta de categòries. Ara veurem que no ha estat gens malament!

EN LES ALTRES CATEGORIES

Així doncs,sobre 7 punts en joc, tenim que en:

  • Sub 8: Teresa Núñez de Arenas, la nostra campiona provincial, ha tret 2 punts en la seua primera participació en un autonòmic! Amunt!
  • Sub 10: Bernat Estruch (3.5 punts), sent jugador de primer any en aquesta categoria
  • Sub 12: genial el torneig d’Agnés Núñez de Arenas (4.5 punts) aconseguint una sensacional 7a posició en la general i empatada a punts amb la campiona autonòmica! Enhorabona! En aquesta categoria també han participat Ali Núñez de Arenas (3 punts), com a jugadora de primer any, i Vicent Badia (3 punts) i Sergi Piera (2 punts), ni més ni menys, que en el seu primer autonòmic! Molt bé!
  • Sub 18: en el nivell més exigent per l’àmplia franja d’edat i, competint entre titans, tenim a Hugo Cruz (2 punts), Martin Guerra (3 punts) i Eric Rivera (3 punts). Una gran actuació, i més encara sabent que els queden uns quants anys per davant en aquesta categoria! Molt bé, valents!

Com s’ha vist, el nostre club ha comptat amb una nodrida representació, un indicador significatiu del bon estat de salut d’EERB. Aquesta participació ha anat creixent any darrere any, la qual cosa ens ha dut, a dia de hui, a tindre representants en totes les categories de les competicions de referència. Aquest fet és el reflex del bon treball que que ve realitzant-se, des del principi, en l’escola i en les diferents activats formatives que han estat proposades i/o realitzades per diferents membres club, per exemple, la sessió formativa de chessbase a càrrec d’Arthur Ramón). En aquesta línia, cal felicitar a la direcció del club i a Paco Rubio per l’organització d’un campus específic per a la preparació dels nostres esportistes per a l’autonòmic.

Per suposat, arribar ací tampoc seria possible sense la col·laboració de la figura del soci/a i del suport de les famílies. I parlant de famílies…

EERB, UNA GRAN FAMÍLIA