Primer torneig presencial de l´Escola!

El dissabte 30 d´octubre del 2021 quedarà gravat en la memòria col.lectiva del nostre club i esperem que per molts anys. Dos anys després d´haver iniciat este projecte , pandèmia mundial inclosa, per fí hem pogut fer el nostre primer torneig presencial. La sala de joc ha estat el local nou del club ,situat al carrer Sant Antoni Abad nº19 de Sueca. Un local ample que cobreix de sobra les nostres necessitats i des del que esperem creixer com a club i com a Escola.

Jordi s´enfrontava a la única xiqueta de hui : Agnes; esperem que siga la primera de moltes!

Per fí hem pogut estrenar el local amb un torneig dels alumnes més joves de l´Escola; un total d´onze alumnes amb edats compreses entre els 7 i 11 anys han estat els protagonistes d´este matí memorable. No és cap disbarat qualificar-ho de memorable! Després de diversos confinaments en els quals els nostres alumnes només podien participar online, tindre per fí un torneig presencial és una gran notícia i per tant memorable!

Els participants d´este històric primer torneig.

El ritme de joc era blitz: 5 minuts per jugador amb 2 segons d´increment per jugada realitzada. El sistema de torneig era un poc peculiar, 11 jugadors s´han enfrontat en una primera fase classificatoria dividits en dos grups. Han competit en un sistema de lliga on es classificaven els tres primers de cada grup i passaven a una segona fase també disputada pel sistema de lliga . Les classificacions dels grups de la primera fase són els següents:

Grup A:

 1. Hugo Pascual 4,5 punts
 2. Eric Rivera 4 punts
 3. Pau Vendrell 3 punts
 4. Agnes Nuñez 2,5 punts
 5. Samuel Vivó 1 punt
 6. Ilan Melià 0 punts

Grup B:

 1. Martín Guerra 5 punts
 2. Toni Yin 4 punts
 3. Leo Gonzalez 3 punts
 4. Hugo Melià 2 punts
 5. Jordi Vivó 1 punt
Concentració màxima de Leo i Eric!

Conclosa la primera fase els jugadors han tornat a emparellarse en dos grups pel sistema lliga en la que les victòries han comptat doble per a donar-li més emoció al torneig. La classificació final és la següent :

 1. Eric Rivera
 2. Martín Guerra
 3. Hugo Pascual
 4. Toni Yin
 5. Pau Vendrell
 6. Leo Gonzalez
 7. Agnes Nuñez
 8. Jordi Vivó
 9. Hugo Melià
 10. Samuel Vivó
 11. Ilan Melià
Paco Rubio corregint una de les tipiques jugades il.legals! 😉

Els tres primers classificats han obtingut com a premi un exemplar de la mítica revista “Jaque” , altra revista s´ha sortejat entre els participants. Ha estat un matí molt divertit i entretingut en el que esperem que els alumnes hagen pogut gaudir tant com nosaltres els organitzadors. Desitgem seguir fent tornejos mensualment per a continuar promocionant això que ens apassiona : els escacs!